META 48V BIZON NEW

Kód: 1160
Hodnocení:   
3.7


Cena s DPH: 47680 Kč


Nezávazně objednat

Odkazy na stránce:
Fotogalerie
Popis & technické specifikace

Fotogalerie

Popis & technické specifikace

Tříkolka META 48V BIZON NEW

Mechanické vlastnosti:

průjezdná šíře 740 mm

Výška šlapátek nad zemí 130 mm

hmotnost (bez elektropohonu) 25 kg projektová nosnost celk. 90 kg (zkoušeli jsme na 140 kg jezdec, bez problémů s patřičným huštěním pneu a rozumné jízdě)

doporučená max. rychlost 15 km/hod max. rychlost s elektropohonem 25 km/hod (u tohoto modelu lze max.rychlost výrazně zvýšit pro provoz mimo veřejné komunikace)

Elektrické parametry:

Motor: 48V 250W až 1000W bezkartáčový, bezúdržbový , prakticky nezničitelný

AKU : Li-Ion 48V 13,4 Ah  (!!!).

OVLÁDÁNÍ MOTORU: otočná rukojeť plynu na pravé straně řídítek ** ** na levoruké ovládání je možné třčíkolku upravit ´pak by byla řízena ovladačem na palec na levé straně řídítek

OSVĚTLENÍ:  LED světlo ve sdružené přední svítilně s vypínačem a ukazatelem stavu napětí baterie, zadní blikačka s autonomním napájením

BRZDY: - Přední kolo: výkonná disková brzda (Alternativně tuhá vidlice zesílená a ,,V-brake,, - (jen u motorů Trotter)

Zadní náprava:

PNEU: 20x1,75 , Bržděno protišlapem - oblíbené TORPEDO -  3 st Shimano NEXUS.Volitelně další brzda, elektronická rekuperační motorovka, pro sjíždění dlouhých svahů,ovládá se rukojetí přední brzdy mírným přibržděním, vložený senzor aktivuje fluidní brzdu v motoru a ta brzdí stroj bez opotřebování třecích segmentů, navíc motor vyvíjí elektrický proud, který zpětně dobíjí akumulátory (jen u provedení s Pb AKU). Dojezd na jedno nabití a jízdní vlastnosti závisí na servisním nastavení výkonové křivky motoru a provozních podmínkách a je řádově v desítkách kilometrů, prodloužená verze rámu přinesla navíc větší zadní košík a zvětšením rozvoru předního kola a zadní nápravy větší jízdní komfort především při nastupování a sestupování.

NOVINKA  :   ROZKLÁDÁNÍ TŘÍKOLKY NA DVĚ SAMOSTATNÉ ČÁSTI pro snadné převážení v jakémkoliv běžném autě s pátými dvěřmi,kombi (- úprava za příplatek)

Shrnutí: Pevná a solidní tříkolka nejen pro invalidy s úctyhodnou přepravní kapacitou, nastavitelná pro naprostou většinu typů postavy jezdce. Elektropohon využívá nejnovějšího typu motoru pro elektrovozidla s vysokou účinností, velkým kroutícím momentem a nízkou poruchovostí při vysoké životností motoru a řídící elektroniky. Životnost akumulátorů je daná především okolnostmi provozu, terénem, hmotností jezdce a souvisejícími okolnostmi, zpravidla asi kolem 800 nabíjecích cyklů.Jízdní vlastnosti odpovídají druhu vozidla , zvolené konstrukci rámu a zavěšení kol - žádné překvapení v dobrém ani ve zlém - zkrátka žádné závodní prvky, jako např. zavšení kol u ,,Fast Torpedo No.1,, - zato ale pracant pro denní použití i na nákupy a přepravu zavazadel. U tohoto modelu navíc možnost servisního nastavení důležitých výkonových parametrů podle konkrétních provozních podmínek a osobních preferencí jezdce přes rozhraní USB a připojený PC kompatibilní POZOR! Kabeláž je provedena tak, aby co nejméně vodičů bylo namáháno při pohybu řídítek a přední vidlice, všechny exponované spoje jsou zajištěny pájením. To je sice nákladné, ale významně přispívá k dosažení vysoké provozní spolehlivosti stroje!

Další úpravy oproti předešlým modelům:

Vyztužený rám tříkolky v místě největšího namáhání.

Vysoká řídítka pro pohodlný vzpřímený posez jezdce.

Nastavitelná vzdálenost sedla od řídítek v horizontální rovině.

Třístupňové torpedu NEXUS s kvalitní brzdou zad. kola.

 

Předpokládaný teoretický dojezd tříkolky si můžete vyzkoušet na tomto krásném simulátoru (všimněte si hlavně vlivu stoupání silnice a také rychlosti, jakou jedete!