Tříkolka META 48V Magic

Kód: 1109
Hodnocení:   
3.7


Cena s DPH: 31500 Kč


Nezávazně objednat

Odkazy na stránce:
Fotogalerie
Popis & technické specifikace

Fotogalerie

Popis & technické specifikace

 

Tříkolka META 48V Magic

další prodloužená verze tříkolky TORP 250

Mechanické vlastnosti:  

průjezdná šíře                                                                                     740 mm

Výška šlapátek nad zemí                                                                    130 mm

hmotnost (bez elektropohonu)                                                              25 kg

projektová nosnost celk.                                                                       90 kg                                                      (zkoušeli jsme na 140 kg jezdec, bez problémů s patřičným huštěním pneu a rozumné jízdě)

doporučená max. rychlost                                                                     15 km/hod

max. rychlost s elektropohonem                                                            25 km/hod    

       (u tohoto modelu lze max.rychlost výrazně zvýšit pro provoz mimo veřejné komunikace)

Elektrické parametry:

Motor:                  48V  250W1000W  bezkartáčový, bezúdržbový s  volitelnou rekuperací

AKU :                     4  x 12V/ 10Ah , tedy celkem  480 Wh energetický zdroj Pb Lead-Acid, uzavřené,                                              bezúdržbové v ocelovém krytu*.

* není zde počítáno s denním vyndaváním baterie z tříkolky, nicméně možné to je a je to zcela jednoduché. Baterie je připojena jedním konektorem s pozlacenými kontakty a v rámu je fixována gumovým svazkem.

OVLÁDÁNÍ MOTORU: otočná rukojeť plynu na pravé straně řídítek **

** na levoruké ovládání je možné třčíkolku upravit ´pak by byla řízena ovladačem na palec na levé straně řídítek

OSVĚTLENÍ:       1W LED čip (!!!) s napájenmím z palubní sítě v předním světlometu, integrované s bílou                                    odrazkou, vzadu LED světla na levé i pravé straně (2x 5 LED diod po 8600 mmCd, a                                        samozřejmě předepsané osvětlení reflexními prvky (odrazky)  

Zjednodušeně lze říci, že osvětlení třkolky není jen o tom, abyste byli na silnici vidět, ale také abyste Vy na cestu řádně a do dostatčné vzdálenosti viděli.To oceníte především při jízdě po neosvětleným cestách a necestách.

Nebo alternativně LED světlo ve sdružené přední svítilně se spínací skříňkou a ukazatelem stavu napětí baterie.

BRZDY: - Přední kolo: výkonná disková brzda   (Alternativně tuhá vidlice zesílůená a ,,V-brake,,

- Zadní náprava: Bržděno protišlapem - oblíbené TORPEDO                                                                            - Volitelně další brzda, elektronická rekuperační motorovka, pro sjíždění dlouhých svahů,ovládá se rukojetí přední brzdy mírným přibržděním, vložený senzor aktivuje fluidní brzdu v motoru a ta brzdí stroj bez opotřebování třecích segmentů, navíc motor vyvíjí elektrický proud, který zpětně dobíjí akumulátory.

Dojezd na jedno nabití a jízdní vlastnosti závisí na servisním nastavení výkonové křivky motoru a provozních podmínkách a  je řádově v desítkách kiolometrů, prodloužená verze přinesla navíc větší zadní košík a zvětšením rozvoru předního kola a zadní nápravy větší jízdní komfort především při nastupování a sestupování.

Shrnutí:

Pevná a solidní tříkolka nejen pro invalidy s úctyhodnou přepravní kapacitou, nastavitelná pro naprostou většinu typů postavy jezdce. Elektropohon využívá nejnovějšího typu motoru pro elektrovozidla s vysokou účinností, velkým kroutícím momentem a nízkou poruchovostí při  vysoké životností motoru a řídící elektroniky. Životnost akumulátorů je daná především okolnostmi provozu, terénem, hmotností jezdce a souvisejícími okolnostmi, zpravidla asi 1,5 - 2,5 roku.Jízdní vlastnosti odpovídají druhu vozidla , zvolené konstrukci rámu a zavěšení kol - žádné překvapení v dobrém ani ve zlém - zkrátka žádné závodní prvky, jako např. zavšení kol u ,,Fast Torpedo No.1,, -  zato ale pracant pro denní použití i na nákupy a přepravu zavazadel.                                                                                                                                                             U tohoto modelu navíc možnost servisního nastavení důležitých výkonových parametrů podle konkrétních provozních podmínek a osobních  preferencí jezdce přes rozhraní USB a připojený PC kompatibilní 

POZOR! Kabeláž je provedena tak, aby co nejméně vodičů bylo namáháno při pohybu řídítek a přední vidlice, všechny exponované spoje jsou zajištěny pájením. To je sice nákladné, ale významně přispívá k dosažení vysoké provozní spolehlivosti stroje!